چطور در gimp فلش (arrow) رسم کنیم

ویژگی arrow یا فلش در gimp به صورت پیش فرض نصب نیست. برای فعال کردن این گزینه به سایت http://registry.gimp.org/node/20269 بروید و فایل arrow.scm را دانلود کنید.How to draw arrows in gimp
در لینوکس مینت از File systems به این مسیر usr/share/gimp/2.0/scripts رفته و فایل را داخل پوشه scripts قرار میدهیم. این مسیر در توزیع های دیگر لینوکس فرق دارد کافیست کلمه gimp را در file browser سرچ کنین.
How to draw arrows in gimpنرم افزار gimp را باز میکنیم، در آخر منوی tools ویژگی تازه اضافه شده arrow را می‌بینیم.

از قسمت Toolbox گزینه Paths Tool را میزنیم، در صفحه دو نقطه ایجاد میکنیم که نقطه اول سر فلش خواهد بود و نقطه دوم انتهای فلش است.
How to draw arrows in gimpبعد به Tools -> Arrow میرویم، و تنظیمات دلخواهمان را وارد میکنیم .How to draw arrows in gimpدر این تنظیمات میشود این موارد را تنظیم کرد: کدام نقطه به عنوان سر فلش باشد، طول خط، زاویه بین فلش و خط، کشیدن فلش دو سر دار، ضخامت آن و غیره.How to draw arrows in gimpبعد از ok کردن فلش را میبینیم .

2 دیدگاه چطور در gimp فلش (arrow) رسم کنیم

 1. جواد

  من هم روی چند توزیع و ابونتوی ۱۶ امتحان کردم باز کار نمیکرد…در ابونتوی ۱۶ هم تب دوربین اصلا مشخص نمیشه…چەندین انجمن خارجی هم گشتم و پیام دادم ولی درست نشد .
  در software فکر کنم بعضی قسمتهای نرم افزار پولی باشد مانند وبکم ….

  1. مژگان

   راه حلی که برای رفع این مشکل پیدا کردم اینه:
   با نرم افزار vlc یا cheese وب کم رو روی صفحه نشون بدین و سپس با کزم یا هر نرم افزار ضبط ویدیو به راحتی از دسکتاپتان تصاویر و صدا رو ضبط کنین. و پنجره وب کم رو Always on Top قرار بدین تا همیشه تصویر وب کم قابل مشاهده باشه.

دیدگاه ها بسته شده است